Charakteristika odboru  „OPERÁTOR STAVEBNEJ VÝROBY“

Štvorročný študijný odbor je určený pre chlapcov. Absolventi získajú počas štúdia odborné teoretické vedomosti a praktické zručnosti, aby boli schopní samostatne vykonávať činnosti stredných technicko-hospodárskych pracovníkov pri príprave stavieb, v stavebnej výrobe, v projekcii. Zároveň pripravuje žiakov na kvalifikované vykonávanie manuálnych odborných činností, ktoré súvisia s realizáciou stavby.

Denné štúdium pre absolventov ZŠ.

Spôsob ukončenia vzdelávania – doklad o dosiahnutom vzdelaní

Štúdium poskytuje úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou. Absolventi získavajú maturitné vysvedčenie aj výučný list.

Pracovné uplatnenie absolventa

Murár, stavebný technik, majster stavebnej výroby pre stavby bytovej, občianskej, priemyselnej, poľnohospodárskej a inžinierskej výstavby a pri prestavbách budov.

Nadväzujúce vzdelávanie

Vysokoškolské vzdelávanie v bakalárskych študijných programoch na stavebnej fakulte a v príbuzných odboroch vzdelávania na vysokých školách, pomaturitné štúdium.

Zoznam odborných predmetov počas štúdia

ekonomika, úvod do sveta práce, materiály, odborné kreslenie, stavebné konštrukcie, príprava a realizácia stavieb, základy stavebnej mechaniky, stavebná technológia, grafické informačné systémy, konštrukčné cvičenia, geodézia a odborný výcvik