Škola má vyše 120 ročnú históriu. S počtom žiakov 902 v školskom roku 2004/2005 patrí v regióne k najväčším školám. Poskytuje veľký výber možností štúdia v 13 učebných odboroch, v troch študijných odboroch, v šiestichštudijných odboroch nadstavbového štúdia. Okrem toho má kredit na organizovanie rekvalifikačných kurzov. Veľkému záujmu sa teší študijný odbor obchod a podnikanie v obchode, turistike a cestovnom ruchu. Absolventi majú možnosť získať certifikát SOPK. Škola v rámci odborného výcviku prevádzkuje jedáleň, cukráreň, cukrárenskú výrobňu a poskytuje služby vo vlastnom kaderníctve, kozmetickom salóne, v autodielni a v stolárstve. Vysoká kvalita teoretického a praktického vzdelávania sa odráža na výrazných úspechoch v krajských, celoslovenských a medzinárodných súťažiach. Škola sa aktívne zapája do projektov EÚ - SOCRATES a LEONARDO. V spolupráci s partnermi v Španielsku, Taliansku, ČR, MR, Nemecku, Poľsku, Fínsku a na Cypre ponúka možnosť výmennej odbornej praxe a po skončení štúdia aj zamestnania sa v zahraničí.

Strediská praktického vyučovania:

• dielne:
    - pre stolárov
    - pre inštalatérov
    - pre elektrikárov
    - pre zváračov
    - pre murárov
    - pre maliarov
  • prevádzky - školské pracoviská praktického vyučovania
    - jedáleň Fontána, Záhradná 4, Levice
    - cukráreň Snežienka a cukrárenská výrobňa, Ul. 29. augusta 18, Levice
    - kaderníctvo Ruža, Poľná 6, Levice
    - kaderníctvo, Záhradná 4, Levice
    - kozmetický salón, Záhradná 4, Levice
    - autodielňa, pneuservis, Kálnická 1/A, Levice
  • odborný výcvik vo vyšších ročníkoch sa vykonáva na pracoviskách zriadených u súkromníkov

Odborné učebne:

• dve učebne informatiky
  • multimediálna učebňa
  • učebňa techniky administratívy
  • učebňa cudzích jazykov
  • učebňa stolovania
  • učebňa šitia a ručných prác
  • učebňa chémie
  • posilovňa

Vzdelávacie a školské projekty:

• Infovek
  • Otvorená škola
  • Informačné a metodické centrum služieb
  • Školský päťboj
  • Efektívna orientácia a presadenie na trhu práce

Medzinárodné projekty a družobné vzťahy:

• Socrates - Comenius 1 - Partnerstvo škôl so školami zo Španielska, Talianska, Fínska, Českej republiky, Poľska, Nemecka, Maďarska
  • výmenná prax na družobných školách v MR v mestách Balassagyarmat a Pápa

Starostlivosť o talenty:

• účasť na súťažiach zručnosti
  • stredoškolská odborná činnosť
  • študentská firma
  • predmetové olympiády
  • korešpondenčné súťaže
  • účasť na celoslovenských súťažiach DANUBIUS GASTRO, HERA, ZLATÁ ČIAPKA - NESTLÉ, CENA LAUGARÍCIA, CASTROL, súťaž maliarov CEMAS

Prezentácia školy:

• Deň otvorených dverí
  • Školská prezentačná výstava výrobkov a služieb žiakov stredných škôl s medzinárodnou účasťou - JUVYR
  • Predajná výstava výrobkov žiakov stredných škôl - MLADÝ TVORCA
  • Medzinárodný veľtrh cvičných firiem
  • Metodické dni v rôznych odboroch
  • Európsky deň rodičov a škôl

Mimoškolská činnosť:

• plavecký kurz
  • lyžiarsky kurz
  • tanečný krúžok
  • krúžok výpočtovej techniky
  • výtvarný krúžok
  • recitačný krúžok
  • športové hry
  • exkurzie
  • výlety
  • mládežnícky klub

Tradičné podujatia:

• imatrikulácia
  • talenty
  • študentský ples
  • stužkové slávnosti
  • rozlúčkové slávnosti

Absolventi majú možnosť získať medzinárodný certifikát IES

Združená stredná škola obchodu a služieb v Leviciach sa zapojila v tomto školskom roku do medzinárodného projektu CERTIFIKATE, ktorú vydáva spoločnosť International Education Society - IES. Cieľom tohto projektu je hodnotenie vzdelávacích inštitúcií v medzinárodnom merítku. ZSŠ OaS bol 15. apríla 2004 na základe hodnotenia výsledkov expertnou komisiou priznaný rating BB tzn. "Kvalitná vzdelávacia inštitúcia s veľmi dobrou profesionálnou úrovňou". Zároveň získala možnosť vydávať absolventom medzinárodný certifikát IES v anglickom a úradnom jazyku, na požiadanie aj v nemeckom, francúzskom, talianskom, španielskom a portugalskom jazyku. Je to celosvetovo akceptovaný doklad, ktorý poskytuje budúcemu zamestnávateľovi kompletnú informáciu o absolvovanom vzdelaní a úrovni inštitúcie, ktorá vzdelávanie zabezpečila. Certifikované sú nasledovné odbory školy:
- mechanik opravár cestných motorových vozidiel
- cukrár
- kaderník
- kozmetička
- obchod a podnikanie so zameraním na podnikanie v obchode
- obchod a podnikanie so zameraním na podnikanie v cestovnom ruchu
- spoločné stravovanie
- vlasová kozmetika
- strojárstvo - výroba, montáž a oprava strojov, prístrojov a zariadení
- prevádzka obchodu

Motto:

Svetom vládne jediná filozofia - úspech.
Vzdelanie a schopnosti jedinca sú predpokladom úspechu a v dnešnom svete vládne úspech.